אבחון גרפולוגי

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

אבחון גרפולוגי ומאחרים כרוניים לפגישות

שאלה:
ליהיא פגשה את נועם בפעם הראשונה היום ונעם איחר לפגישה. האם נועם הוא מאחר כרוני?

יתכן שכן. אבל בהחלט יתכן שהיתה לאיחור סיבה מוצדקת ובדרך כלל נועם אינו נוהג לאחר. לליהיא אין כל דרך לדעת כיצד נועם מתנהג בדרך כלל על סמך פגישה אחת בלבד. במילים אחרות, כל הגעה למסקנה על סמך התנסות אחת תהיה חפוזה ולא אחראית.

אבחון גרפולוגי - מה מסיקים מסימן אחד בכתב היד?

דוגמא - האות ת' בגרפולוגיה

הדוגמא הבאה מראה כי בכתב ידה של הכותבת לאורך שתי שורות בלבד, מופיעה האות "ת" שלוש פעמים. האות מופיעה בכל פעם באופן שונה לחלוטין.

אבחון גרפולוגי - השתנות

אילו הינו מסיקים מסקנות מניתוח אות ת' אחת, אין ספק כי הינו מגיעים למסקנות שגויות לגבי כישוריה של הכותבת - וזה מה שבעצם רצינו להוכיח.

מה השתנות בכתב היד מלמדת אותנו?

ההשתנות בדרך כתיבת האותיות, מלמדת שלאותה כותבת ישנה השתנות בתגובות למצבים והשתנות בהתייחסות לאנשים. כמובן שמדובר בנקודת פתיחה לניתוח כתב היד ולא הסקת מסקנות סופיות, וכמובן נדרש להמשיך ולבדוק שונות זו. מעניין לראות כיצד היא תבטא בהיבטים השונים אצל אותה כותבת.

לכן, הגעה למסקנות על כישורים דרכי חשיבה ועשייה של אנשים תעשה אך ורק עפ"י כמה גורמים המופעים כמה וכמה פעמים בכתב היד, וכמובן, בהתייחסות למאקרו ולמיקרו ולא לאחד מהם בלבד. נשמע מורכב? אכן כן, מורכב ומרתק הוא תהליך של אבחון גרפולוגי.

________________________

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך בנושא אבחון גרפולוגי:

גיוס ומיון עובדים
איך לשפר את תהליך הגיוס? על שיטה ייחודית באבחון מועמדים ועל המשאב האנושי בארגון שלך שאותו ניתן להשוות ליהלום שצריך לשבץ בצורה מיטבית
הכוונה מקצועית
בחירת מקצוע לחיים? איך עושים את זה? כשאת/ה עומד/ת לקבל החלטה כל כך חשובה בחיים שלך כדאי לך...

(עדכון אחרון: 29/10/2016)