גיוס ומיון עובדים

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

נמאס לך להשקיע זמן רב במועמד אחד רק כדי לגלות שגייסת את האדם הלא מתאים?

מיון וגיוס עובדים המשלב גרפולוגיה וייעוץ ארגוני היא התשובה!

גיוס ומיון עובדים

למה דווקא גרפולוגיה במיון עובדים?

__________________________________
אבחון כתב יד מסייע להקטין את מספר הטעויות במיון וגיוס עובדים.

אבחון בשילוב ייעוץ ארגוני מאפשר להפיק יותר מכל עובד שיתקבל.

עוד בנושא גיוס ומיון עובדים:

גיוס ומיון עובדים - היהלום שבכתר

מאמר זה מתמקד במשאב האנושי בארגון שלך ומשווה אותו ליהלום אותו צריך לשבץ בצורה מיטבית. גרפולוגיה ככלי עזר יכולה באמת לסייע בתהליך המיון והגיוס של העובדים שלך, כלי עזר לא יקר ואפקטיבי מאוד (אם משתמשים בו כמו שצריך). מה כדאי לדעת בנושא זה?

משאבי אנוש וההון האנושי בארגונים

חשיבות ההון האנושי בארגונים הולכת ומתעצמת ולכן גם החשיבות לבחור בקפידה עובדים איכותיים, כמו יהלומים, הולכת ומתעצמת.
חשיבות העובדים עולה בשל הצורך לשמר הידע בארגון, להגברת פריון, להגברת בסיס לאווירה יצירתית וחדשנית ובשל העובדה כי כיום כל עובד הופך למעין מנהל בתחום התמחותו, החל ממזכירה המנהלת את המשרד ביד רמה, ממשיך באיש רכש מומחה לאלפי חלפים או רכיבים אלקטרוניים ועד מומחית טכנולוגית ייחודית. הגרפולוגיה הנה כלי המסוגל לסייע למקבלי ההחלטות בארגון לבחון את מידת ההתאמה של מועמד מסויים למשרה במסגרת הארגון

שיפור תהליך קליטת עובדים בארגון

בדיקת מאפיינים וכישורים של מועמד באופן כללי משפרים את איכות קליטת המועמד אך כיום ידוע כי כדי להגיע לרמה גבוהה של ניבוי ההצלחה בתפקיד, נדרשים איתור והגדרה מקצועיים והבנה ארגונית מעמיקה.
אין זה מספיק לדעת אם המועמד הוא בעל כושר ביטוי גבוה או נמוך. כיום נבחן יכולת תקשורתית מסוגים שונים. ראשית כדאי לבדוק ולהגדיר מול איזו פונקציה בארגון יעבוד המועמד באופן המשמעותי ביותר: לקוחות, עמיתים, כפיפים, מנהלים, ספקים וכדומה. נגזר מכך כי מול לקוחות ידרש המועמד לסוג תקשורת שונה מאשר מול ספקים וכך הלאה. באופן דומה אין זה מספיק לדעת אם מועמד הוא אינטליגנטי או לא אינטליגנטי אלא יש צורך לדעת איזה סוג של אינטליגציה או צורת חשיבה נדרשת לביצוע התפקיד המוגדר בצורה המיטבית: חברתית, רגשית, יכולת אנליטית, או יכולת פתרון בעיות מעשיות וכדומה.

כאשר ארגון מבקש לקלוט לשורתיו עובד חדש הוא בונה הגדרת תפקיד ומבקש לבדוק את ההתאמה של המועמדים השונים. להלן נקודות חשובות לבדיקה לקראת קליטת העובד המתאים:

בדיקת כישורים אישיים אידיאליים לתפקיד המוגדר– האדם שאחראי על הגיוס יגדיר בדרך כלל בשיתוף עם המנהל הישיר של העובד החדש מהם הכישורים הנדרשים להצלחה בתפקיד. חשוב שהאנשים שמגדירים את הכישורים יהיו בעלי יכולת ואף ניסיון בהגדרות כישורים כדי לסייע לגיוס להיות נכון ואיכותי יותר. הגדרות אלו יועברו לגרפולוג לצורך ניתוח. בנקודה זו יכולה הגרפולוגיה לתת מענה משמעותי ואיכותי בהצלחה בתהליך הגיוס. מומלץ כי ההערכה הגרפולוגית תתלווה לראיון אחד לפחות ומומלץ אף לשני ראיונות. פעמים רבות ניתן וכדאי להעזר במקורות הערכה נוספים.

ניסיון מקצועי מתאים - חשיבות הניסיון המקצועי הוא גורם משתנה. ישנם תפקידים שבהם הניסיון הוא הכרחי, לדוגמא טכנולוג אך לעיתים הניסיון אינו מהווה שיקול משמעותי בהחלטה לקבל עובד חדש והדגש יכול להיות על כישורים וגורמים אחרים אצל המועמד.

התאמת המועמד לסגנון הניהולי ולתרבות הארגונית הקיימים בארגון – התאמה לסגנון הניהולי ולתרבות הארגונית יכולה להעשות רק ע"י אדם שמתמחה בכך: איש משאבי אנוש, מנהל או יועץ ארגוני. התאמת גורמים אלו חשובה להצלחה של העובד החדש להיקלט היטב מבחינתו, מבחינת מנהליו ואף מבחינת הגברת הפריון בסביבתו של העובד החדש.

ניתוח גרפולוגי, כאחד ממבחני מיון לעבודה הטובים, יכול לסייע באיתור ההתאמה הנדרשת במובנים אלו בשתי דרכים: עבודה עם גרפולוג מומחה בתהליכים ארגוניים ואשר מסוגל להעניק חוות דעת בנושאים אלו או שהאדם האחראי על הגיוס יגדיר באופן ברור לגרפולוג את מה שנדרש לבחון באמצעות הכתב והגרפולוג יספק הערכה מתאימה. לדוגמא: נמצא כי במחלקה שבה העובד החדש עומד להצטרף אליה נדרשת יזמות וחדשנות. בדרך הראשונה, גרפולוג מומחה יבין מיד מה נדרש לבחון בכתב ויספק הערכה. בדרך השניה, המגייס יגדיר בעצמו את הנדרש: יוזמה, תפיסה מהירה, יצירתיות, יכולת בקרה, הבנה תהליכית ועוד.

בחינת מקורות המוטיבציה של המועמד ועד כמה הם הולמים את מדיניות הארגון

חשוב מאוד להבין לפני גיוס של עובד חדש מהם מקורות המוטיבציה שלו. החשיבות היא גבוהה כדי להגביר את המוטיבציה של עובד החדש מהרגע הראשון (לפני ואחרי תחילת העבודה). השפעת המוטיבציה היא קריטית בהגברת הצלחת הגיוס. עובד בעל מוטיבציה גבוהה יקלט טוב יותר באופן כללי. הוא ישקיע יותר בעבודה, הוא עשוי להשפיע בצורה חיובית על העובדים מסביבו, הוא עשוי להעניק תפוקה איכותית יותר וניכרת יותר ואף יטה להתמיד זמן רב יותר בתפקיד שהוגדר לו ולדבוק בקריירה ארגונית לאורך זמן. על כך יש להוסיף גם את הערך המוסף שיוצר עובד מרוצה מול לקוחות וכדומה.

העובדים בארגון שלך חשובים? וודא שתהליך הבחירה שלהם יהלום אותם...

____________________

רוצה ללמוד עוד על גיוס עובדים? הכנס/י לפורטל ארגון בנושא ייעוץ ארגוני- על אנשים ותהליכים בארגון שלך.

 

גרפולוגיה וגיוס עובדים
יועצת ארגונית וגרפולוגית מספרת על גרפולוגיה ככלי אבחוני בתהליכי גיוס עובדים בארגון.
טיפוח וקידום עובדים בארגון
על טיפוח וקידום עובדים בארגון שלך - סקירה מקצועית על איך לאבחן כישורי עובדים ואיך לטפח אותם בהתאם- גרפולוגיה פורטל הגרפולוגיה של ישראל
כתב יד מקורי או סרוק
ימים שבהם הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מאיתנו, עולה השאלה, האם גרפולוגים נדרשים לאבחון בכתב היד המקורי או שהם יכולים לאבחן כתב יד שנשלח בסריקה?

(עדכון אחרון: 29/10/2016)