גרפולוגיה משפטית

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

אתה בטוח שהצוואה של הדודה הערירית שלך מזוייפת? את חושבת שבתיק הרפואי שלך בחברת הביטוח ערכו שינויים שלא בהסכמתך? השותף ברח עם הכסף אבל השאיר כמה חתימות אחריו?

גרפולוגיה משפטית יכולה לעזור לך!

מהי גרפולוגיה משפטית?

גרפולוגיה משפטית הינה תחום התמחות ייחודי בתוך הגרפולוגיה. עדותם של גרפולוגים משפטיים מומחים קבילה למתן עדות מומחה בבית משפט.

הגרפולוגיה המשפטית עוסקת בהשוואה ואימות. גרפולוג משפטי בוחן את מרכיבי כתב היד והחתימות על המסמכים שהוגשו בפניו ובין היתר מבצע בדיקות כגון: שטף דיו, לחץ כתב, תנועות מוטוריות אופייניות, אלמנטים גרפיים יחודיים בכתב היד ועוד.

מהו ההבדל בין גרפולוגיה משפטית לגרפולוגיה אבחונית?

שני התחומים, גרפולוגיה משפטית וגרפולוגיה אבחונית, בוחנים את מרכיבי האישיות המופיעים בכתב היד. בעוד גרפולוגיה אבחונית מעניקה למרכיבי האישיות שאובחנו פרוש פסיכולוגי לכדי אישיות מורכבת לצורך התאמה של עובדים וכדומה, גרפולוגיה משפטית עוסקת בהשוואה בין כתבים וחתימות שונים במטרה לגלות האם נכתבו ע"י אותו אדם, מתי הם נכתבו ובאיזה מצב מודעות הם נכתבו.

מהם כלי העבודה של הגרפולוג המשפטי?

כלי העבודה הראשים של גרפולוג משפטי הם: השכלתו, יכולתו הגבוהה לאבחן וניסיונו הרב. בנוסף, מומחים בתחום של גרפולוגיה משפטית משתמשים במכשור מקצועי לצורך הבדיקה כגון: תאורה אופטית, מיקרוסקופ, תוכנות לעיבוד רזולוציה, צילומי מעבדה, תוכנות לעיבוד תמונה, וכדומה

המעמד החוקי של גרפולוגיה משפטית

גרפולוגים משפטיים הינם מומחים להשוואת מסמכים מטעם בתי המשפט בארץ ובעולם והם מוסמכים לכתוב חוות דעת מומחה הקבילה בבית המשפט. מערכת הצדק נעזרת על בסיסי קבוע בעדות מהמומחה של גרפולוגים משפטיים במעמד חוקי. לפני הבחירה של הגרפולוג המשפטי וודא שהיא/הוא מומחה ושיש לו את ההכשרה המתאימה בגרפולוגיה משפטית.

אפשר לעזור? יעוץ בנושא גרפולוגיה משפטית

פנה/י אלינו עם המסמכים הדורשים אימות או בדיקת השוואה, ללא התחייבות, וקבל חוות דעת מגרפולוגית משפטית מומחית. מלא את הטופס משמאל ורשום "גרפולוגיה משפטית" כנושא ונשוב אליך בהקדם.

תחומי הפעילות של גרפולוגיה משפטית:

   
   
   

(עדכון אחרון: 07/11/2012)