התאמה זוגית ועסקית

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

ייעוץ התאמות בין שותפים לעבודה או התאמה בין בני זוג - ניתוח השוואתי

במסגרת יעוץ התאמה נערכת בדיקת השונה והדומה בין השניים המבקשים לבחון התאמה בינהם. הניתוח ההשוואתי מסייע באיתור נקודות חוזק או נקודות חולשה בין השותפים הפוטנציאליים. מאפשר לאתר שותפים פוטנציאליים בעלי רמת אמינות נמוכה. בנוסף, הגרפולוג יכול לתת ייעוץ בשיתוף פעולה בין השותפים העתיידיים ובכך ליצור שיתופיות פוטנציאלית בונה וארוכת שנים.

הגרפולוגיה יכולה לסייע בצורה ניכרת לזוגות שנתגלעו בינהם קשיים. ניתוח גרפולוגי יוכל להעניק לנועצים מידע על נקודות הקושי הקיימים בעת מאבקי כוח, חזרה על צורות התנהגות המפריעות לבן הזוג ולאפשר לבני הזוג להבין לעומק את צורת החשיבה וקבלת ההחלטות אחד של השני, את הכישורים הקיימים והפוטנציאליים של כל אחד מהשותפים בקשר.

האבחון הגרפולוגי עשויי להוות בסיס להמשך טיפול זוגי. זוגות נשואים יפנו למטפלים זוגיים מוסמכים ושותפים עסקיים יפנו ליועצים ארגוניים המומחים בתחומם לקבלת טיפול או יעוץ לאחר האבחון הגרפולוגי.

הגרפולוגיה מסוגלת להצביע על דרכי התנהלות שונות שעלולות לסייע או להפריע ביצירת השותפות העסקית. בעזרת גרפולוגיה ניתן לאתר מרכיבי אישיות דומיננטיים שכל צד בשותפות צריך לבחון ולהיות מודע אליה.

אבחון גרפולוגי הוא כלי אחד מבין כמה בדרך להחלטה אם להמשיך את הקשר הזוגי. גורמי ההחלטה נוספים של בני זוג קיימים יכולים להיות: התאמה הקשורה במראה חיצוני, ניסיון חיים קודם כגון פרדות רבות (גירושים או משותפויות) ואף מצב פיננסי קודם של שני בני הזוג. מרכיבים נוספים אלו הנם משמעותיים בדרך לקבלת החלטה על שותפות לחיים או לעסקים.

(עדכון אחרון: 23/12/2011)