גרפותרפיה

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

גרפותרפיה הנה תרפיה על ידי שינוי מודע של כתב היד. גרפותרפיה מאפשרת לכותב לשפר מרכיבים שונים במאפייני האישיות וצורות חשיבה בעזרת שינוי מכוון בדרך הכתיבה המגביר את מודעותו העצמית של הכותב. חשוב להבין כי השינויים המתרחשים בכתב היד הינם תהליך מתמשך ארוך טווח המורכב מעבודה עקבית והתמדה של הכותב.

מהות הטיפול שאותה חווה המטופל הינה למידה לבצע תנועות חדשות, הרחבת תחום הפעולה של היד הכותבת ועל ידי כך לשפר את הרגשתו של המטופל ולסייע לו להשתחרר ממצוקות וממתחים קיימים.

הגרפותרפיה משלבת אלמנט טיפולי משמעותי בתוך הגרפולוגיה ולעוסק בגרפותרפיה נדרשת התמחות ייחודית וברורה. חשוב לדעת כי לא כל גרפולוג הוא מוסמך לעסוק בגרפותרפיה. כאשר אתם מנסים לאתר גרפותרפיסט מוסמך בקשו ממנו תעודות על הכשרה הן כגרפולוג מוסמך ע"י אגודה מוכרת והן תעודות על הכשרה כמטפל.

הגרפותרפיה יכולה להוות פתרון או אלטרנטיבה לסוגי טיפול אחרים כגון פסיכולוגיה, בעיקר במצבים שבהם ישנו קושי של המטופל להתבטא בע"פ, טיפול בילדים או אף טיפול דיסקרטי שאינו מחייב פגישה. בנוסף, הגרפותרפיה מעניקה סיוע לחולי פרקינסון בביצוע חתימה בכתב יד אשר הם מתקשים בה עקב המחלה.

דוגמא לתרגול גרפותרפי:

אדם אשר מבקש לצמצם את צורת חשיבה פסימית שלו ולהגדיל את צורת החשיבה האופטימית שלו. אדם זה יתבקש בהוראה הגרפותרפית לכתוב במהלך שורות ישר ואפילו קצת עולה, כתב גדול יותר ולחץ כתב חזק יותר, אשר יסייעו לו להסתכל באופן אופטימי יותר על סביבתו ועל עצמו.

לסיכום, גרפותרפיה הינה היבט יישומי נוסף של גרפולוגיה - תורת כתב היד. בעזרת גרפותרפיה ניתן לשפר תהליכי חשיבה ולחזק כישורים הנדרשים לתפקוד תקין בחיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

שינוי מכוון של כתב היד
שינוי מכוון של כתב היד - האם ניתן לשנות במכוון את כתב היד שלנו? סקירה והתנסות עצמית.
ההיסטוריה של הגרפותרפיה
סקירה קצרה על ההיסטוריה של הגרפותרפיה ובסיום המאמר טיפ קטן בתחום היכול לשפר את חייכם - מאת: עופר בן חורין

(עדכון אחרון: 29/02/2012)