גרפולוגיה - לימוד עצמי

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

האם ניתן ללמוד גרפולוגיה בדרך עצמאית או האם חובה ללמוד בדרך הוראה רגילה?

כדי לענות על שאלה זו נבחן את הנושא. לימוד עצמי הוא תהליך חיובי כמעט בכל בכל תחום. השאלה שצריכה להישאל היא: לאיזו רמת שליטה מבקש הלומד להגיע?

לימוד עצמי למטרת ניתוח עצמי

עבור לימוד עצמי למטרת שימוש עצמי – קורס גרפולוגיה, סדנת גרפולוגיה או לימוד עצמי הן דרכים מצויינות, כל אחד יכול לבחור את המתאים לו כמובן. נדגיש גם כי פורטל זה מיועד ללימוד עצמי של כל המתעניינים ברזי הגרפולוגיה.

לימוד עצמי למטרת עיסוק מקצועי בגרפולוגיה

כאשר המטרה של הלימוד היא עיסוק ויעוץ לאנשים אחרים המצב הוא שונה.

גרפולוגיה כמו תחומים אחרים דורשת התמחות והתמקצעות. בחירת גרפולוג מקצועי

הדרך להתמקצעות חייבת לעבור בבחינת הסמכה. גרפולוג שמכבד את עצמו יעבור מבחני הסמכה רציניים של אגודה מוכרת ואיכותית שהתמחותה היא גרפולוגיה. הכשרה גרפולוגית

מי בודק אם פנית לגרפולוג מקצועי?

חשוב לדעת כי כיום החוק אינו אוכף את ההסמכה ולכן האחריות לבקרה האיכותית מונחת על כתבי הלקוחות, המבקשים להעזר בשרותי הגרפולוגיה לא פחות מהגרפולוגים עצמם. חשוב לוודא כי הגרפולוג או הגרפולוגית שאליו פנית הוא מקצועי ומוסמך לעסוק בכך.

לימוד עצמי - כישורים אוטודידקטיים

ישנם אנשים בעל כישורים אוטודידקטיים, אשר מסוגלים להגיע ללימוד עצמי ברמה גבוהה. ראשית, יכולת למידה של תחום שלם מתחילתו ועד סופו באופן עצמאי היא נחלת מעטים בלבד. שנית, בכל מקרה גם אנשים בעלי יכולת לימוד עצמית גבוהה מחוייבים במבחני הסכמה בסופו של דבר.

כיצד מומלץ להתמקצע כגרפולוג?

כדי להתמקצע בגרפולוגיה - הדרך המומלצת היא לימודי גרפולוגיה במסגרת בקורס הכוללת לימוד ע"י גרפולוג מומחה וותיק. דרך זו מבטיחה כי הגרפולוג שבדרך ילמד על כל הנושאים החשובים ובנוסף, ישנה חשיבות גבוהה מאוד לבקרה על ניתוח מעשי של כתב יד, או כפי שבדרך כלל נקרא התהליך: פרקטיקום.

ולסיכום...

לימוד תחום הגרפולוגיה אורך שנים רבות, למעשה לימוד תחום זה אינו מסתיים לעולם וזהו אחד מסודות קסמה של הגרפולוגיה. לימוד עצמי הוא נפלא ואפשרי, תוך הבנה כי כדי לעסוק בייעוץ לאנשים אחרים חשוב לקחת אחריות ולהתמקצע.

למאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה - לימוד עצמי וגרפולוגיה לניתוח עצמי:

גרפולוגיה לניתוח עצמי
גרפולוגיה לניתוח עצמי - שיעורי גרפולוגיה קצרים - בחינם!
לימודי גרפולוגיה - טיפים למחפשים
טיפים שכתבה תלמידה שערכה חיפוש מורחב אחרי לימודי גרפולוגיה איכותיים ומשתלמים

(עדכון אחרון: 10/07/2012)