גרפולוגיה - נעים מאוד להכיר

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

הפירוש המילולי של המילה הוא תורת הכתב - גרפו=כתב, לוגיה=תורה. הגרפולוגיה בוחנת את אישיות הכותב (מאפייני אישיות וכישורים), כפי שהם משתקפים בסימני כתב היד האינדיבידואליים והייחודיים לו ברגע הכתיבה.

כתב היד נוצר ע"י תנועה, שהיא פועל יוצא מפקודות המוח, כך שהיד הכותבת היא כאילו ה"עט" של המוח ומשקפת, בצורה לא מודעת, את המתחולל בו מבחינה שכלית, רגשית ונפשית. כמו טביעת-יד השונה בין אדם לאדם, כך גם כתב היד. נוכל למצוא כתבים דומים בצורתם, אך קשה ביותר יהיה למצוא שני כתבי-יד זהים לחלוטין.

מה אפשר ללמוד מניתוח גרפולוגי?

מתוך ניתוח מעמיק של כתב היד נוכל להסיק על כישורים ויכולות של הכותב, חוזקות וחולשות, אלמנטים דומיננטים או נסתרים, צורת חשיבה, סוג ורמת האנטליגנציה. בכתב היד ניתן גם לבחון פוטנציאל אשר טמון אצל כותב ואף נטיה לאי יושר.

גרפולוגיה הינה כלי אבחוני עוצמתי. ניתן לגלות אלמנטים רבים כל כך על כישוריו ונטיותים של אדם במאמץ מועט מצד האדם ומאמץ סביר מצד הגרפולוג. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי ניתוחים גרפולוגיים הנם הערכה. יכולה להיווצר סטייה קלה בניתוח בין גרפולוג אחד למשנהו, אך תוצאות ניתוח כתב יד שיפיקו שני גרפולוגים מוסמכים ומקצועיים שונים אמורות להיות דומות מאוד. לא סביר כי הערכת כושר הביטוי אצל גרפולוג אחד תהיה גבוהה ואצל גרפולוג אחר תהיה נמוכה.

גרפולוגיה ותהליכי קבלת החלטות

אבחון גרפולוגי אשר מהווה הערכה, הינו כלי עבודה והוא אינו בא להחליף את תהליכי קבלת החלטות אחרים. תפקידו של ניתוח כתב היד הוא לשפר ולחזק את קבלת ההחלטות או למנוע קבלת החלטות שגויות אפשריות, ובזה כוחה של הגרפולוגיה ככלי הוא רב מאוד.

© כל הזכויות שמורות לגליה בר שלום

- - -

למאמרים נוספים בתחום:

אגודה לגרפולוגיה
אודות האגודה לגרפולוגיה מדעית
ההיסטוריה של הגרפולוגיה
ההיסטוריה של הגרפולוגיה - קיצור תולדות התפתחות ניתוח כתב היד. כל מה שרציתם לדעת על גרפולוגיה ועוד-פורטל הגרפולוגיה של ישראל
קריאת העתיד וגרפולוגיה
האם ניתן לצפות את העתיד בעזרת גרפולוגיה?
גרפולוגיה יישומית
ניתוח מעמיק של כתב היד נוכל להסיק על כישורים ויכולות של הכותב, חוזקות וחולשות, אלמנטים דומיננטים או נסתרים, צורת חשיבה, סוג ורמת האנטליגנציה

(עדכון אחרון: 29/02/2012)