זיוף עצמי של חתימה - החברים הטובים

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

סיפור אמיתי שתמיד מפליא מחדש. על איך חברות ארוכת שנים הופכת להונאה ואיך אמון הופך לכעס ושנאה.

החלום

הסיפור מתחיל בשני חברים ותיקים ומקורבים אחד לשני. כשאחד מהם התקרב לגיל 40, הוא החליט להגשים את חלום חייו ולהקים עסק עצמאי. חברו הטוב הלווה לו כ- 250,000 ש"ח לצורך הגשמת החלום. החבר הראשון לקח את ההלוואה, השקיע את כל הונו הקיים והקים את העסק שעליו חלם. הוא עבד קשה מאוד כדי להצליח. הוא הקפיד להשיב לחברו הטוב את כספו: בכל חודש במשך 5 שנים, הוא החזיר סכום קטן גם כשהיו לו הכנסות מועטות בלבד.

הטבלה לא משקרת

הוא הכין טבלה מפורטת לתוכנית החזר התשלומים. בכל פעם שהחבר הראשון השיב לחברו סכום כסף, החבר הטוב חתם כי הוא מקבל את סכום הכסף, לצד התאריך שבו הושב סכום הכסף.

בתוך 5 שנים סולקה ההלוואה במלואה. סכום הכסף הושב לבעליו. החבר הראשון היה שמח מאוד שעמד בכל התשלומים בהצלחה, למרות כל הקשיים. להפתעתו של החבר הראשון, בתום כחודש מסיום התשלומים, הגיעה לביתו תביעה משפטית על חובת תשלום של מלוא הסכום לחברו הטוב.

זיוף חתימה

הוא נדהם ופנה לחברו הטוב בשאלה כיצד הוא טוען כי לא הוחזר לו סכום הכסף והרי הוא חתם במו ידו, מידי חודש לצד הסכום והתאריך בו הוחזר הכסף. החבר הטוב המלווה ענה "החתימות בטבלה הן זיוף".

בצר לו פנה החבר הראשון לגרפולוגית משפטית ולעורכת דין כדי להוכיח כי החתימות בטבלת ההחזרים הן אכן מקוריות. הגרפולוגית לאחר עיון ובחינה של החתימות קבעה כי אכן מדובר בזיוף.

כיצד יתכן כי החתימות המקוריות הן זיוף?

התשובה

התשובה היא שהחבר אשר הלווה, ה"חבר הטוב", הוא אשר זייף את חתימתו וזאת מתוך כוונה מוקדמת. הוא תכנן את התהליך ואת התביעה שהוא יגיש כדי לזכות ב- 250,000 ש"ח נוספים על חשבון חברו החרוץ.

הגרפולוגית המשפטית השוותה בין החתימה המקורית של החבר המלווה, ובין אלו אשר זייף בטבלת ההחזרים. היא הצליחה להוכיח כי שתים מתוך החתימות לאורך השנים הן מקוריות (כנראה שהחבר המזייף התרשל בזיוף העצמי מידי פעם).

הסיפור הסתיים בכך שהגרפולוגית המשפטית, סייעה לחבר הראשון להוכיח את חפותו. היא העידה במשפט שהיה בין שני החברים. ועדותה התקבלה כמהימנה על ידי השופט. החבר הראשון, זוכה מתשלום כפול. חברות טובה כבר לא נשארה בין השניים. חתימה בזיוף עצמי, חברות ארוכת שנים שהלכה לה והרבה כסף- זה סוף הסיפור...

_______________________________

בחזרה לנושא זיוף עצמי של חתימה

בחזרה לנושא גרפולוגיה משפטית

זקוק/ה לייעוץ מקצועי של גרפולוגית משפטית בכירה בנושא זיוף חתימה? צור קשר או השאר/י פרטים בטופס משמאל ונחזור אליך בהקדם

(עדכון אחרון: 27/01/2012)