כתב. כותב. כתוב

 
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
 

 
 

 

גרפולוגיה בלימוד עצמי

פורטל גרפולוגיה מזמין אותך להרשם ולקבל כל שבוע שיעור קצר בגרפולוגיה אל המייל שלך.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני *
גרפולוג/ית?
 

   

"כתב. כותב. כתוב."

מאת: אורנה ברמן חצרוני

כתב. כותב. כתוב. הינו ספר גרפולוגיה בסיסי מקצועי ומעמיק בעזרתו ניתן ללמוד את השפה הגרפולוגית ואת העקרונות לניתוח הכתב. הספר מבוסס על תפיסת הכתב כגשטלט ומציג באופן יסודי ומפורט את שיטת שלוש תמונות הכתב, על פי רוברט הייס.

כתב. כותב. כתוב.

הספר מאפשר לקורא להעמיק בכלי ניתוח כתב היד המבוסס על מסגרת מובנית ובהירה. הסימנים תמיד מעוגנים בתוך תמונה שלמה והם לעולם אינם עומדים בפני עצמם. באופן זה, גדלה היכולת שלנו לעשות סדר בכמויות המידע העצומות שעולות מהכתב ולראות את התמונה השלמה והמורכבת של הכותב, כפי שמשקף אותה הכתב.

בספר ניתן דגש על חשיבותה של התנועה בכתב היד והיותה מפתח להבנת הכתב והכותב. כל סימן מתפרש בהקשר לתנועה שיצרה אותו ובהתאם להשתייכותו לאחת משלוש תמונות הכתב, ונקשר גם לממדי האורך והרוחב ולמבנים של מקרו ומיקרו.

הכתוב נותן מענה

למי מיועד הספר: כתב. כותב. כתוב.?

הספר מיועד לתלמידי גרפולוגיה, לגרפולוגים מתחילים וותיקים, וגם למי שמחפש עוד נתיב אל עצמו ואל הזולת.

מתוך הספר...

"הקסם שקיים בכל מפגש אנושי אותנטי הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה הגרפולוגית. הוא מתאפשר הודות להקשבה עמוקה ואמפאתית, הנשענת על הבנה אנושית, לב פתוח ונקי משיפוט וביקורת, אינטואיציה ויצירתיות. כל אלה משתלבים בתהליך השיטתי והמסודר, המעוגן בכלים מדעיים. השילוב ביניהם הופך את הגרפולוגיה לכלי המאפשר נגיעה עמוקה בשאלות מכל תחומי החיים: עבודה, מערכות יחסים, העולם הרגשי, העולם הרוחני, דפוסי התנהגות, התנהלות בחיים, משאבים פנימיים, כישרונות מיוחדים, חולשות, מצוקות וקשיים..." (מתוך הספר)

על המחברת: אורנה ברמן חצרוני

אורנה חצרוני

פרופילים חודשיים נוספים שהתפרסמו בפורטל:

(עדכון אחרון: 16/07/2012)